I Ty możesz być piękny

on 31-8-2012 in Życie i inne trudności

I Ty możesz być piękny

Gdy wpiszemy w wyszukiwarkę Google hasło „starzeć się z godnością” otrzymamy 152.000 linków. W przypadku frazy „starzeć się szlachetnie” jest ich aż… 422.000. Coś w tym jest, że nawet, jeśli pozornie jesteśmy pogodzeni z faktem oczekującej nas śmierci, chcielibyśmy odejść „godnie” – najlepiej otoczeni wianuszkiem kochających nas osób, w przytulnym, lecz równocześnie ekskluzywnym ambiente naszej sypialni. W tych wizjach brak oznak bólu, cierpienia spowodowanego wyniszczającą chorobą, brak tych symptomów starości, których się tak boimy przemykając szybko korytarzem szpitala.

Ad rem: z racji dość delikatnej cery nie tolerującej kremów zawierających tłuszcz jestem zmuszony kupować dość drogie specyfiki. Najpierw używałem produkty firmy Biotherme, potem przerzuciłem się na polecany przez ekspedientkę (dzisiaj mówi się chyba „asystentka sprzedaży”?) krem nawilżający Shiseido dla mężczyzn. Kosztuje w prawdzie fortunę (po ostatniej podwyżce 190 zł) i starcza na półtora do dwóch miesięcy, lecz przyznaję, że jakość jego działania jest (prawie) warta tych pieniędzy.
Ostatnio zauważyłem kurze łapki wyłaniające się przy mimicznej manifestacji radości. Przebywając wczoraj w drogerii rozważałem krótko zakup „Anti-Aging-Creme”. „Krótko”, ponieważ na pytanie ekspedientki czy może mi coś doradzić oznajmiłem – lekko zdezorientowany ceną -, że najwyraźniej nie stać mnie jeszcze finansowo na starzenie się. 435 PLN (słownie: czterystatrzydzieścipięć polskich złotych) kosztuje krem dla faceta.

Jak się starzeć, Premierze?

_________________________________

Zdjęcie: Andrzej Gdula, sxc.hu

12 Comments

 1. no przesadziłeś z tymi cenami…
  echo ostatnio opublikował: zniknął

 2. Ja to w ogóle jestem w szoku że takie ceny mogą być. Tym bardziej że pewnie nie kupowałeś tych kremów za naszą zachodnią granicą
  Grzegorz ostatnio opublikował: P-X10517

 3. Szlachetne starzenie się jak widać musi kosztować, pamiętajcie jednak, że to działa tylko na naskórek. A gdzie „młody duchem” itd… :)

 4. No jak to jak to fajnie być mężczyzną- Wy wraz z wiekiem stajecie się bardziej interesujący…wystarczy trochę ograniczyć piwko i fast-śmiecie.
  Czasem pobiegać, czy pograć w tenisa.
  A kobieta ? Starzejąca się to …zawsze smutne wcielenie rozpaczliwych prób zatrzymania, uciekających z prędkością światła , resztek młodości.
  I nie pomoże krem za 5 stówek ((( a jedynie…własne odbicie w oczach ukochanego człowieka…którego niestety coraz częściej brak…

 5. Czy krem za ponad 4 stówki posiada gwarancję młodości ?
  Jeśli tak, to ja też poproszę.
  A tak powaznie, to wszystkiego najtańszego w 2013 =)
  jedyna singielka w mieście ostatnio opublikował: DOBRA PARTIA-DOBRY SEX=OKSYMORON?

 6. Mi tam nigdy nie zależało na tym, żeby być pięknym. Co innego dbanie o siebie, higiena i ogólny wygląd. To oczywiście jest bardzo ważne.

 7. być może jednak młody wygląd jest przereklamowany i nie ma takiego znaczenia, jak może się wydawać. o wiele ważniejszy jest młody duch.

 8. Jak mi zależy na dobrym wyglądzie to przede wszystkim ubieram się stosownie do wieku. Bez żadnych sztuczek odmładzających no i oczywiście uprawiam sporty- chodzę na siłownię, biegam, jeżdżę na rowerze

 9. Cena kosmiczna ale żeby być pięknym trzeba inwestować w siebie :D
  yoł ostatnio opublikował: NOWA ODSŁONA „LUBELSKIEGO CENTRUM CONSULTINGU”

 10. Niech dbają o siebie facecie :D a nie tylko kobiety wydają krocie.
  wirka ostatnio opublikował: Kontenery standardowe

 11. Niech i facet też dba o siebie :D
  izabelll ostatnio opublikował: Związek z pracą

 12. Mężczyzna powinien starzeć się z godnością. Niestety w dzisiejszej rzeczywistości wszyscy muszą być piękni, a 50 latek powinien wyglądać na 21. Nie ma nic gorszego niż widok podstarzałego lovelasa z botoksem na twarzy.
  chirurg piaseczno
  malwi ostatnio opublikował: Pozycje wertykalne na zajęciach Bezpłatnej Bajkowej Szkoły Rodzenia

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge