Szokujące dramaty na Wirtualnej Polsce

on 03-6-2012 in Życie i inne trudności

Szokujące dramaty na Wirtualnej Polsce
Szokujące wydarzenia, dramaty i makabry - to chleb powszedni dla WP.pl

(kliknij, aby powiększyć)

Nie lubię ostentacyjnie katolickiego onetu. Z tego powodu zapoznaję się z wiadomościami na Wirtualnej Polsce, która, jak stwierdzam z niesmakiem, poziomem oraz tworzeniem i propagowaniem taniej sensacji coraz bardziej przypomina Fuckt. W ostatnią środę (30.05.2012) redaktorzy WP.pl udowodnili, że ich portal jest prawdziwym e-tabloidem, publikując newsy nabrzmiałe od takich przymiotników jak „szokujące” czy „dramatyczne”.

Nie mniej szokujący miał być wzrost cen benzyny grożący nam w czasie zbliżających się mistrzostw – Polacy mieli się „nie wypłacić” podczas tankowania.

  Wp.pl wie jak sprowokować internautów do kliknięcia w link

Po kliknięciu w link WP.pl jednak niespodziewanie uspokajał:

Pytaniem, które w tych dniach nurtuje wielu kierowców jest: „ile będzie kosztować paliwo na EURO”? Tu również musimy zaprezentować pogląd optymistyczny i uspokajający – w obecnej sytuacji nie powinniśmy spodziewać się gwałtownego wzrostu cen […] Nic nie wskazuje na to, że gwałtownie podbite ceny paliw będą psuły sportowe emocje i radość kibicowania.

Wow… Czyli jak? Jednak się wypłacimy?!

Już w 2009 roku strona główna WP.pl podsuwała internautom zaskakujące skojarzenia. Adwokat Romana Polańskiego informował, że sławny reżyser jest „przybity”. Jak widać na załączonym obrazku, nie on jeden…

Polański "przybity" - niczym Jezus na krzyżu

Źródło: Wirtualna Polska WP.pl (2009)

Seksualna, niebezpiecznaBynajmniej nie tylko WP publikuje głupoty. Dorównujące mu poziomem o2.pl ostrzega w – nomen omen – „gorących newsach” – o napalonych, niebezpiecznych kobietach. Żeby uwrażliwić mężczyzn na to zagrożenie zachęcają do przeczytania artykułu słowami „zobacz, co lubią najbardziej”. Zapewne, aby panowie w razie czego mogli się domyśleć, że mają do czynienia właśnie z taką „seksualną & niebezpieczną” i mogli się dostatecznie wcześnie ewakuować, zanim się dadzą złapać niczym mucha rosiczce. Tak im dopomóż o2.


6 Comments

 1. Trudno dzisiaj znaleźć niezależne, poważne i szanujące odbiorcę – media. Nie rozumiem w takim razie, dlaczego mówimy o sobie jako o ludziach wolnych, skoro nie mamy dostępu do nieprzeredagowanej przez sztab PR’owców informacji.

  • Ja rozumiem, że dział PR „musi być”. Ok. Ale dlaczego uważają czytelnika za debila? To mnie irytuje :/

 2. Chyba musimy podać sobie łapki i razem wyjechać w tą „dzicz” bez telefonów i internetów, bo w Twoich wpisach czytam znajomą frustrację….

 3. Po prawdzie jest to w dużej wymuszone przez rynek. Skoro ludzie coraz wiecej czasu spedzaja na FB, to coraz trudniej utrzymac ich na zwyklych stronach – i coraz bardziej trzeba przez to uderzaj w stosowanie takich nagłówków…
  eTel ostatnio opublikował: Wirtualna Polska już nie chce sieci komórkowej

 4. Bardzo ciekawy wpis. Naprawdę. Ogólnie to trochę jestem tym zaskoczony, że przeczytałem to do końca :)
  Wróce tu jeszcze i zobacze co nowego:)

 5. Tak poziom mtych mediów to zaden poziom.Niestety na te nagłówki patrzę codziennie, gdy sprawdzam pocztę. Jeszcze ostatnio doszła ich „kampania” reklamowa,.. dzieje sie w Polsce, wszystko w Polsce ;P

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge