Prasówka: Kobiety tracą rozum

on 26-1-2012 in Głupawki

Prasówka: Kobiety tracą rozum

Praktycznie nie ma dnia, w którym redaktorzy tak popularnych serwisów jak WP.pl czy sfora.pl by mnie nie zaskoczyli. Swoją kreatywnością, rzecz jasna. Nie mniej zaskakujące są publikowane na łamach w/w portali newsy – od takich na poziomie smashing news typu „kard. Dziwisz zjadł jajko – katolicy świętują”, przez deliberowanie nad rosnącą populacją piranii w polskich rzekach, po informacje ze świata nauki. Do grupy tych ostatnich należy artykuł, na który natrafiłem na sforze właśnie, o jakże to intrygującym tytule „W grupie kobiety tracą rozum. Dosłownie.” Wow… kobiety tracą rozum! Fascynujące! Sądziłem, że jedyne, co mogą stracić, to dziewictwo lub cierpliwość. Ewentualnie torebkę, gdy zapomną, gdzie ją położyły. A tu proszę… zaskoczenie!

Nie mniej zaskakujący jest już pierwszy akapit tego artykułu, zaczerpnięty żywcem z kolejnego filaru światowego dziennikarstwa, jakim jest brytyjski „Daily Mail”:

Przebywanie w towarzystwie przez dłuższy czas wywołuje nieśmiałość i „paraliżuje” nam mózg – twierdzą amerykańscy naukowcy.

Przyjrzyjmy się bliżej temu zdaniu: „Przebywanie w towarzystwie […] paraliżuje nam mózg – twierdzą amerykańscy naukowcy”. Czyli to wcale nie kobiety, lecz naukowcy, gdy przebywają w towarzystwie (w domyśle: mieszanym, a nie jak sugeruje tytuł, składającym się tylko z kobiet), tracą rozum. No chyba, że tymi naukowcami, którzy wypowiedzieli powyższe zdanie, była grupa kobiet-naukowców. Ale jeśli była to grupa kobiet, kobiet, które w grupie przecież tracą rozum, to w takim razie wypowiadając tą kwestię, były (w grupie, zatem) pozbawione rozumu! Tak wychodzi, gdy posłużymy się elementarnymi prawami dedukcji! Czyli, w konsekwencji, ta wypowiedź pozbawiona jest jakiejkolwiek wartości merytorycznej czy naukowej, a jednak stanowiła podstawę do opublikowania na jego bazie artykułu w jednej z najpopularniejszych gazet brytyjskiego imperium oraz polskiego portalu informacyjnego!

Wspaniale.

Nie mogę się doczekać, co przyniesie jutrzejszy dzień.
_________________________________

Zdjęcie: Juan Rguez, sxc.hu

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge